Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Narzędzia osobiste

Wpisz nazwę hurtowni/sklepu
801 108 072
Sections
Start » O nas » O firmie » Historia firmy

Historia firmy

Rok 2012

Wdrożyliśmy oraz stosujemy system zarządzania jakością zgodny z normą PN:EN ISO 9001:2009.

Ponadto odświeżyliśmy logo oraz zmieniliśmy wygląd naszych opakowań. Wprowadziliśmy również do oferty nowe produkty. Każdy z nich jest owocem wielu tygodni pracy, zarówno nad kształtem jak i nad funkcjonalnością i jakością wykonania. Ten rok jest zapowiedzią kolejnych pozytywnych zmian w firmie. Mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w tych zmianach. Pracując razem osiągniemy więcej.

Rok 2009

Z dniem 5.01.2009 Gama San S.A. zmieniła nazwę na INVENA S.A.

Produkty marki INVENA zostały bardzo dobrze przyjęte przez polski rynek i zdominowały ofertę Gama San, co doprowadziło do decyzji o zmianie nazwy całej firmy.

Rok 2006

Dynamiczny rozwój marki INVENA. Ilość produktów tej marki na polskim rynku wzrosła do ok. 250 różnych artykułów (zawory kulowe i grzejnikowe, wężyki elastyczne, złączki, odpowietrzniki, grzejniki, baterie, natryski, ceramika sanitarna i inne).

Szczególnie dynamicznie rozwijała się w tym roku oferta produktów łazienkowych: baterii i natrysków. Na koniec roku mieliśmy w ofercie 15 różnych serii baterii i 16 modeli kompletów natryskowych.

Rok 2005

Po raz drugi w historii firmy otrzymaliśmy statuetkę Złotego Instalatora.

Nagroda ta została nam przyznana za stworzenie i wprowadzenie na rynek marki INVENA, co zostało uznane przez Sąd Konkursowy za jedno z najciekawszych rozwiązań w organizacji handlu hurtowego i detalicznego w naszej branży w roku 2004.

Rok 2004

Wprowadzamy na polski rynek nową markę produktów instalacyjnych INVENA. Została ona stworzona jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

Produkty tej marki oznaczają jakość potwierdzoną atestami, a przy tym dbałość o utrzymanie przystępnych cen. Gama San S.A. jest właściecielem i wyłącznym dustrybutorem marki INVENA.

W Łodzi przy ul. Dąbrowskiego powstało Centrum Dystrybucyjne Gama San S.A. Duża powierzchnia magazynowa, obszerny plac manewrowy, lokalizacja w środkowej części Polski - to atuty naszego nowego Centrum. Oznakowanie i tablice dojazdowe Centrum nawiązują do identyfikacji marki INVENA, gdyż stanowi ona zasadniczą część naszej oferty.

Rok 2003

System zarządzania jakością Gama San został re-certyfikowany na zgodność z normą ISO 9001: 2000.

Już po raz trzeci Gama San uzyskała certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play". Po raz kolejny wysoko oceniona została nasza rzetelność w relacjach z klientami, dostawcami oraz pracownikami firmy.
Jako trzykrotny laureat legitymujemy się teraz Złotym Certyfikatem konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Rok 2002

We wrześniu uruchomiliśmy produkcję zupełnie nowego asortymentu: karbowanych rur osłonowych typu "peszel".

Rura taka znajduje zastosowanie zarówno w branży instalacji grzewczych jak i elektrycznych. Peszel Gama San wytwarzany jest przy użyciu nowoczesnej, wysoko wydajnej linii technologicznej.
Po raz drugi w swojej historii Gama San otrzymała Medal Europejski, tym razem za organizację dystrybucji systemów grzewczych i sanitarnych.
Otrzymaliśmy ponownie wyróżnienie w konkursie "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Rok 2001

Stały wzrost sprzedaży spowodował konieczność rozbudowy Magazynu Centralnego w Koszalinie. Powiększyliśmy również powierzchnię Działu Produkcji. Uruchomiliśmy produkcję grup bezpieczeństwa do instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Wężyki elastyczne naszej produkcji zostały wyposażone w nowy rodzaj zacisku, stanowiący lepsze zabezpieczenie przed ewentualnymi przeciekami. Zacisk poprzeczny jest chroniony patentem, którego posiadaczem jest Gama San. S.A.
GAMA SAN S.A. została laureatem konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play 2001". Przedmiotem oceny Komisji Konkursowej była rzetelność postępowania naszej firmy w kontaktach z klientami, dostawcami, pracownikami i społecznością lokalną.

Rok 2000

W czerwcu Gama San S.A. otrzymała certyfikat jakości ISO 9002. Jest to pierwszy certyfikat ISO wśród polskich dystrybutorów w branży instalacyjnej. Jednostką certyfikującą, która przyznała Gama San certyfikat jakości, jest Det Norske Veritas (DNV), renomowana firma norweska posiadająca akredytacje w 19 krajach świata.

Warto podkreślić, że system zarządzania jakością został wdrożony własnymi siłami firmy, bez pomocy zewnętrznych konsultantów. Certyfikat obejmuje swoim zakresem zarówno organizację działalności handlowej firmy jak i jej działalność produkcyjną.
W październiku 2000 Gama San S.A. została jednym z laureatów pierwszej edycji Medalu Europejskiego, przedsięwzięcia organizowanego wspólnie przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem zbliżają się do poziomu europejskiego. Za taki właśnie produkt uznano wężyki przyłączeniowe w oplocie metalowym produkcji Gama San.

Rok 1999

Od 1 stycznia 1999 Gama San funkcjonuje jako Spółka Akcyjna. Po siedmiu latach działalności firma osiągnęła już takie rozmiary, że dla sprawnego zarządzania niezbędna stała się zmiana jej formy własności.Rok 1998

W sporządzonym przez Businessman Magazine rankingu polskich firm prywatnych Gama San znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce.

Firma nasza jest jedną z nielicznych firm w branży sanitarnej, które rozwijają się tylko i wyłącznie w oparciu o własny kapitał. Jest to kapitał w 100% polski, wypracowany przez firmę, która nigdy w swojej historii nie miała związków z własnością państwową.

Rok 1997

Zakupiliśmy nowe maszyny do produkcji wężyków elastycznych w oplocie metalowym. Umożliwiają one zwiększenie ilości wytwarzanych wężyków oraz poprawę ich jakości.

Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych rozpoczęliśmy wykonywanie oplotu węży na zlecenie innych firm. Mogą to być węże o różnych przekrojach wewnętrznych (do 1"), o dowolnej długości oraz zaopatrzone w dowolnie dobrane końcówki.
Uruchomiony został system poczty elektronicznej łączącej wszystkie oddziały firmy oraz firmę z całym światem - za pośrednictwem Internetu.

Rok 1996

Zakończona zostaje budowa nowoczesnej siedziby Centrali Gama San w Koszalinie przy ul. Lnianej 2. Znajdują się tu magazyny centralne firmy, przestronne hale produkcyjne oraz pomieszczenia biurowe.

Rok 1995

Gama San została laureatem konkursu o nagrodę "Gryfa Pomorskiego '95", który został zorganizowany przez oddział Telewizji Polskiej w Szczecinie. Otrzymaliśmy tytuł Firmy Roku '95 za osiągnięte wyniki ekonomiczne, a Marek Kamiński został wyróżniony nagrodą honorową.

Wyniki finansowe firmy zostały również docenione w konkursie zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza Zachodniego. Gama San znalazła się wśród 100 firm z tego regionu, które uzyskały najlepsze rezultaty finansowe za rok 1994.

Rok 1994

Powstaje kolejny oddział Gama San - tym razem w Katowicach.

Marek Kamiński, założyciel naszej firmy, został pierwszym Polakiem i jedynym reprezentantem biznesu z krajów postkomunistycznych, który wziął udział w finale Światowego Konkursu na Młodego Utalentowanego Biznesmena w roku 1994. Właśnie wtedy zorganizowano po raz pierwszy polską edycję konkursu, a polskie jury przyznało tytuł "Młodego, Utalentowanego Biznesmena Roku 1994" właśnie Markowi Kamińskiemu.
Wkrótce nadszedł kolejny sukces. Gama San otrzymała statuetkę Złotego Instalatora '94 za "nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego w branży instalacyjnej". Zdobycie stylizowanej figurki Instalatora jest marzeniem wszystkich firm z naszej branży.

Rok 1993

Rozpoczyna swoją działalność oddział Gama San w Warszawie.

Uruchomiona zostaje produkcja wężyków elastycznych w oplocie metalowym. Firma dysponuje już odpowiednim kapitałem dla takiego przedsięwzięcia, zgromadzonym w ciągu 1,5 roku działalności czysto handlowej. W krótkim czasie wężyki Gama San stały się jednym z najlepiej znanych produktów wśród polskich instalatorów.
Asortyment produkcji rozszerza się o baterie oraz zawory kątowe do pralek i dolnopłuków już po kilku miesiącach od uruchomienia produkcji wężyków.

Rok 1992

Niemal równocześnie z powstaniem firmy powstają dwa pierwsze jej oddziały: w Gdańsku i w Łodzi. To do Gdańska właśnie przyszła pierwsza dostawa armatury sanitarnej w historii firmy. Były to włoskie zawory kulowe.